Гомеопат

Не знайшли лікаря в своєму місті? - Найкращі лікарі країни допоможуть онлайн!
Шукати онлайн

Хто такий гомеопат?

Гомеопатом називають лікаря, який спеціалізується на альтернативних методах медицини. Під час лікування він застосовує різні рослини, солі, мінерали, зміїну отруту, деяких видів комах, а також інших речовин і живих істот, здатних викликати у людини симптоми того чи іншого захворювання. Такий підхід дає можливість фахівцеві виробити у пацієнта імунітет до різних захворювань та максимально знизити aймовірність зараження.

Гомеопати діляться на дорослих та дитячих лікарів. Перші допомагають людям різної статі позбавлятися від вікових проблем (наприклад, старіння шкіри, сексуальна дисфункція тощо), Боротися з алергією і лікувати захворювання, пов’язані з більшістю систем організму. При цьому дитячі гомеопати головною своєю метою вважають попередження розвитку хронічних захворювань, патологій (аутизм, заїкання), фобій (наприклад, клаустрофобія) і проблем з психічним розвитком пацієнтів у віці до 18 років.

Коли потрібно звертатися до гомеопата?

У більшості випадків до гомеопатів звертаються люди, які розчарувалися в методах традиційної медицини. Також на прийом до фахівця записуються у випадках, коли стандартне лікування тільки позбавило від симптомів, але повністю не вилікувало хворобу.

До фахівців в області гомеопатії звертаються в наступних випадках:

 • Часті застуди з різними ускладненнями;
 • Надмірно високий або низький артеріальний тиск, який спостерігається протягом тривалого періоду;
 • Постійні запаморочення невідомого походження;
 • Алергічна реакція сезонного характеру;
 • Проблеми з нервовою системою (невроз, депресія тощо);
 • Болі в серці і проблеми з судинами;
 • Зайва вага;
 • Вікові зміни стану шкіри;
 • Проблеми зі статевим життям;
 • Часті спазми та больові відчуття у м’язах;
 • Високий або низький вміст цукру в крові;
 • Проблеми в роботі травної системи.

Гомеопати є представниками нетрадиційної медицини. Тому візит до них рідко носить профілактичний характер. Винятком є ​​відвідування дитячого фахівця, який займається, переважно, попередженням розвитку захворювань.

Що лікує гомеопат?

Гомеопат здатний вилікувати більшу частину захворювань. Для кожного з них він підбирає оптимальний варіант терапії із застосуванням методів і засобів, що не використовуються в традиційній медицині.

Найбільш часто люди звертаються до гомеопата з наступними проблемами:

 • Невроз – розлад центральної нервової системи, викликаний частими стресами і депресивним станом;
 • Вегетосудинна дистонія – функціональне порушення нервової системи, для якого характерним є погіршення самопочуття та збої у роботі різних систем організму;
 • Астенічний синдром – Стан, що проявляється підвищеною стомлюваністю людини, порушеннями сну, різкою зміною настрою;
 • Бронхіт – гостре або хронічне запальне захворювання слизової оболонки бронхів;
 • Пневмонія – інфекційно-запальне захворювання легень, яке вражає легеневі тканини;
 • Ентерит – запальний процес в тонкому кишківнику, який викликає порушення та патологічні зміни в його роботі;
 • Холецистит – запалення стінок жовчного міхура, яке може виникати на тлі жовчнокам’яної хвороби;
 • Мігрень – хронічне захворювання, для якого характерні періодичні напади сильного головного болю невідомого походження;
 • Гіпертонічна хвороба – регулярне підвищення показників артеріального тиску до небезпечних, для здоров’я людини, відміток;
 • Гемералопія – захворювання, що характеризується різким погіршенням зору в сутінках або при різкій зміні освітлення;
 • Псоріаз – запальне захворювання шкіри, що проявляється у вигляді папул або бляшок на шкірі;
 • Екзема – запальний процес, що супроводжується сильним свербінням, почервонінням шкіри та появою на ній маленьких бульбашок з рідиною;
 • Гінекологічні хвороби – різні захворювання жіночих статевих органів.

Які обстеження може призначити гомеопат?

Гомеопат не ставить діагноз, тому до або після консультації з фахівцем пацієнтові потрібно буде пройти різні обстеження. Серед них можуть бути прості лабораторні дослідження та найбільш сучасні методи діагностики.

Обстеження, які може порекомендувати гомеопат:

 1. Аналіз крові та сечі. Ці лабораторні дослідження є стандартними і найбільш часто використовуваними. Вони дозволяють оцінити загальний стан людини і визначити наявність або відсутність різних захворювань.
 2. УЗД. Ультразвукове дослідження роблять в тих випадках, коли лікарю необхідна інформація про стан внутрішніх органів людини. Таке обстеження проводиться швидко і безболісно, ​​тому є одним з найбільш популярних.
 3. МРТ. Магнітно-резонансна томографія є сучасним методом діагностики. Вона дозволяє отримувати якісні зображення внутрішніх органів і тканин, а також виявляти різні патології.
 4. Кинезиология. Цей вид діагностики є універсальним, тому що дає можливість оцінити потенціал м’язової тканини, скоротливу здатність м’язів і виявити різні патологічні процеси. Він являє собою мануальний м’язовий тест, проведений гомеопатом.
 5. Обстеження за методом Фолля. Такий вид діагностики заснований на вимірюванні електричного опору шкіри на пальцях рук та ніг. Він дає можливість оцінити енергетичний дисбаланс організму і виявити проблеми з різними органами або системами.
 6. Іридодіагностика. Цей метод обстеження широко застосовується представниками нетрадиційної медицини. Він передбачає дослідження форми, структури та кольору райдужної оболонки ока з метою виявлення будь-яких змін. За результатами перевірки фахівець може знайти різні захворювання, без використання інших способів діагностики.
 7. Пульсогемоіндікація. Цей метод функціональної діагностики дозволяє лікарям оцінювати загальний стан хворого. Також з його допомогою виявляють різні захворювання на будь-яких стадіях їх розвитку.
 8. Резонансно-частотне обстеження. Дана процедура використовується для визначення наявності захворювань, що викликаються шкідливими мікроорганізмами (віруси, бактерії, паразити, грибки тощо). З її допомогою лікар визначає на кого з них у людини є резонанс в тілі, здатний знищити шкідника на клітинному рівні.

Консультація у гомеопата: що в неї входить?

Консультація у гомеопата мало чим відрізняється від прийому у лікаря будь-якої іншої спеціалізації. У більшості випадків хворому потрібно відвідати кабінет фахівця, який розташовується в спеціалізованих медичних центрах і приватних клініках.

Порядок проведення консультації:

 1. Бесіда з хворим. Насамперед лікар вивчає клінічну картину захворювання. Для цього він задає пацієнтові безліч різних питань, які можуть відноситися не тільки до хвороби, а й до способу життя людини, стану здоров’я його родичів тощо. Крім цього, він вислуховує скарги хворого і вивчає наявні симптоми.
 2. Первинний огляд. На цьому етапі консультації гомеопат вивчає загальний стан людини, а також оглядає проблемну ділянку тіла. Крім цього, фахівець знайомиться з історією хвороби шляхом читання записів в медичній карті пацієнта.
 3. Обстеження. Якщо пацієнт відвідав гомеопата після візиту в клініку і проведення лабораторних або інструментальних досліджень, то фахівець уважно вивчає результати діагностики. У разі консультації до походу в клініку, лікар направляє пацієнта на одне або кілька обстежень в будь-якій медичній установі (поліклініка, приватна клініка, діагностичний центр тощо).
 4. Вибір методу лікування. На підставі результатів діагностики, лікар підбирає відповідне гомеопатичний засіб, який, на його думку, допоможе активувати захисні системи організму і побороти проблему. Також фахівець детально розписує схему прийому ліків, де вказує їх дозування і періодичність застосування.
 5. Повторна бесіда. На завершальному етапі гомеопат відповідає на питання пацієнта, а також дає рекомендації щодо ведення здорового способу життя.

Як підготуватися до обстеження у гомеопата?

Перед візитом до гомеопата пацієнт повинен ознайомитися зі списком підготовчих дій. Їх дотримання спростить обстеження у лікаря, а також збільшить шанси на вибір найбільш підходящого методу лікування.

Підготовчі дії:

 1. За 2-3 дні до відвідин гомеопата потрібно відмовитися від прийому сильнодіючих ліків. Винятком є ​​життєво-необхідні медикаменти і препарати, які приймаються з певною періодичністю. В цьому випадку потрібно скласти список використовуваних ліків і надати його лікарю.
 2. У день візиту до лікаря не можна палити і займатися важкою фізичною працею. Також рекомендується добре відпочити і з’їсти легкий сніданок.
 3. При плануванні консультації у гомеопата, потрібно виключити зі свого повсякденного раціону деякі продукти харчування. До їх числа входить шоколад, кава, цитрусові, оцет, майонез, жирне м’ясо. Крім цього, слід утриматися від вживання спиртних напоїв.
 4. На прийом до гомеопата потрібно взяти медичну карту, а також результати різних аналізів, якщо вони проводилися до відвідування фахівця. Ця інформація допоможе лікарю швидше підібрати ефективний гомеопатичний засіб.