Венеролог

Венеролог
icon Лікар без категорії
3
років досвіду
Консультування
Медичний Супровід
Мезотерапія
Плазмотерапія
Онлайн-консультація
Записатися
Венеролог
Дерматолог
icon Лікар Другої категорії
6
років досвіду
Діагностика
Консультування
Лікування дітей
Медичний Супровід
...
Онлайн-консультація
300 грн/прийом
Записатися

Хто такий венеролог?

Венерологом називають лікаря, який діагностує та лікує захворювання, що передаються статевим шляхом. Крім цього, він допомагає боротися з наслідками венеричних захворювань і розробляє ефективні заходи щодо запобігання різних проблем зі здоров’ям статевих органів.
Найчастіше головним проявом венеричних захворювань є поява на шкірі різних утворень (наприклад, висип). Через це велика кількість венерологів спеціалізуються на дерматовенерології. Фахівці цього напрямку тісно співпрацюють з гінекологами, інфекціоністами, ендокринологами та іншими лікарями.

Коли потрібно звертатися до венеролога?

Захворювання, які лікує венеролог, часто несуть серйозну небезпеку для здоров’я людини. Тому фахівці рекомендують записуватися на прийом при появі перших симптомів. Такий підхід підвищить шанси на швидке одужання і знизить ймовірність розвитку проблем з супутніми органами або системами організму.
Симптоми венеричних захворювань у чоловіків:
• Зниження статевого потягу;
• Поява висипань на лобку;
• Порушення ерекції;
• Почервоніння і сильний зуд в області пеніса;
• Проблеми з сечовипусканням;
• Збільшення пахового лімфовузла;
• Поява виразок на слизовій оболонці статевих органів.
Симптоми венеричних захворювань у жінок:
• Сильний свербіж в області лобка;
• Почервоніння слизової оболонки статевих органів;
• Збільшення пахових лімфовузлів;
• Больові відчуття під час статевих контактів;
• Набряклість статевих губ;
• Поява на слизовій виразок та слідів крові;
• Порушення менструального циклу.

Відвідування венеролога може носити й профілактичний характер. Воно повинно проводитися на регулярній основі не менше 1 разу на 6 місяців.
Причини, через які необхідним є профілактичний огляд у венеролога:
• Активне статеве життя з частою зміною партнерів;
• Здійснення незахищеного статевого акту;
• Діагностування у статевого партнера венеричного захворювання;
• Планування вагітності;
• Закінчення лікування будь-яких захворювань статевих органів.

Що лікує венеролог?

Венеролог – це фахівець вузького профілю. Незважаючи на це, він займається лікуванням десятків різних захворювань. Велика їх частина несе серйозну загрозу здоров’ю і вимагає максимально швидкого прийняття ефективних заходів.
Хвороби, які найчастіше лікує венеролог:
• Сифіліс – захворювання, що передається статевим шляхом і призводить до серйозних проблем зі здоров’ям (без належного лікування);
• Гонорея – хвороба, що вражає статеві органи, глотку і пряму кишку іта виникає у представників різної статі;
• Хламідіоз – статеве захворювання, що легко піддається лікуванню, але призводить до запального процесу в органах малого таза;
• Мікоплазмоз – інфекційне захворювання, що супроводжується сильним свербінням, печінням та незначними слизовими виділеннями з неприємним запахом;
• Лобковий педикульоз – захворювання, що викликається лобковими вошами та передається під час статевого контакту;
• Кандидоз – інфекційне захворювання з ураженням шкіри та слизової оболонки різних органів;
• Трихомоніаз – поширена хвороба, що викликається найпростішими мікроорганізмами і вражає статеві органи;
• Уреаплазмоз – інфекційне захворювання, що характеризується ураженням сечостатевої системи і різних органів людини;
• Генітальний герпес – вірусне захворювання слизової оболонки статевих органів, для якого характерною є поява ерозій та виразок;
• Вірус папіломи людини – інфекційне захворювання, що супроводжується появою на шкірі та слизовій оболонці папілломатозних утворень.

Які обстеження може призначити венеролог?

Щоб визначити причину виникнення різних проблем зі здоров’ям, венерологу потрібно ретельно оглянути пацієнта. Крім цього, лікар обов’язково випише хворому направлення на різні види обстежень. У більшості випадків ними є різні види аналізів.
Обстеження, які призначає венеролог:
1. Аналіз крові. Цей вид лабораторного тестування проводиться з метою визначення збудника інфекції або пошуку антитіл до нього. За допомогою даного обстеження діагностують сифіліс, ВІЛ та інші захворювання, що передаються статевим шляхом.
2. Аналіз сечі. Він проводиться для виявлення інфекції в органах сечостатевої системи людини. За допомогою цього дослідження лікарі з високою точністю діагностую гонорею, кандидоз та інші подібні захворювання.
3. Зіскрібок епітеліальних клітин. Цей досить болючий метод діагностики дозволяє підтвердити факт наявності або відсутності на ураженій частині тіла збудників захворювання. Такий збір біоматеріалу проводиться тільки в разі підозр на серйозні проблеми зі здоров’ям. В інших випадках лікарі обмежуються аналізом крові або сечі.
4. Мазок. Цей ефективний метод обстеження пацієнта дозволяє визначить практично будь-які захворювання, що лікує венеролог. Мазок являє собою просту процедуру, яка не доставляє пацієнту болю або будь-якого дискомфорту.
5. Аналіз сперми. Він проводиться в тих випадках, коли інші методи діагностики не дозволять отримати 100% точність. Таке лабораторне дослідження дозволяє визначити наявність мікоплазми, хламідії та інших збудників небезпечних захворювань.
6. ПЛР-тест. Цей метод діагностики є найбільш точним. Він проводиться швидко і практично безболісно. В якості досліджуваного матеріалу найчастіше використовують кров хворого.
7. Імуноферментний аналіз. Цей спосіб обстеження пацієнта передбачає забір крові. У ній працівники медичної лабораторії виявляють антитіла збудників різних захворювань.
8. Антибіотикограма. Цей вид обстеження проводиться в тих випадках, коли венеролог діагностує у пацієнта інфекційне захворювання. Таке дослідження дає можливість визначити чутливість або стійкість шкідливих мікроорганізмів до різних антибіотиків. Отримана інформація допомагає лікарю вибрати максимально ефективне лікування із застосуванням медикаментів.

Консультація у венеролога: що в неї входить?

Венерологи приймають пацієнтів в спеціально обладнаних кабінетах, де є все необхідне для первинного огляду. Процес консультації проводиться за стандартною схемою, що використовується в державних і приватних клініках.
Порядок консультації у венеролога:
1. Збір анамнезу. Початковий етап консультації передбачає бесіду з пацієнтом. Під час її проведення лікар задає питання, що цікавлять, вислуховує скарги, а також вивчає інформацію, зазначену в медичній картці.
2. Первинний огляд. Після завершення бесіди фахівець оглядає проблемне місце пацієнта. Він ставить попередній діагноз і виписує хворому направлення на різні обстеження, які підтвердять або спростують припущення венеролога.
3. Аналіз результатів діагностики. Інформація, отримана в ході лабораторних досліджень біоматеріалу, потрапляє на стіл до венеролога. Лікар уважно вивчає її і ставити остаточний діагноз. Крім цього, він вибирає найбільш ефективний метод лікування і, при необхідності, виписує різноманітні медикаменти.
4. Обговорення проблеми. Консультація у венеролога завершується розповіддю лікаря про виявлене захворювання і про заходи, необхідних для позбавлення від нього. Також пацієнт задає фахівцю різноманітні питання.
5. Спостереження за станом пацієнта. З обраної лікарем періодичністю хворий відвідує кабінет венеролога для контролю перебігу хвороби. При необхідності спеціаліст вносить необхідні корективи в схему лікування.

Як підготуватися до обстеження у венеролога?

Відвідування венеролога не можна відкладати в надії на успішне завершення самолікування. Такий підхід тільки посилить проблему і позбутися від неї стане досить складно. Тому важливо при появі перших симптомів відразу ж записатися на прийом до фахівця. Однак перед цим потрібно виконати кілька підготовчих дій.
Підготовка до відвідування венеролога:
1. Збираючись до венеролога, потрібно протягом 2-3 днів утриматися від статевого акту. Це виключить ймовірність зараження статевого партнера, і підвищити ефективність проведених обстежень.
2. За кілька годин до візиту до лікаря слід зробити різні гігієнічні процедури. Це не обов’язкова, але рекомендована дія.
3. Перед прийомом у венеролога заборонено приймати різні препарати. Це дасть можливість лікарю поставити точний діагноз, спираючись на більш достовірні результати аналізів. Винятком є прийом життєво-необхідних ліків. В цьому випадку пацієнту слід скласти список цих медикаментів і надати його венерологу.
4. За добу до відвідування, клініки рекомендується відмовитися від сигарет та спиртного. В іншому випадку куріння або вживання алкоголю може негативно позначитися на точності проведених обстежень.
5. Жінкам, які звертаються до венеролога з симптомами різних захворювань, що передаються статевим шляхом, потрібно за 2-3 години до відвідування клініки не спорожняти сечовий міхур. В іншому випадку сеча може змити патогенні мікроорганізми і перетворити обстеження в марну процедуру.