Терапевт

Онлайн-консультація
150 грн/прийом
Записатися
Терапевт
1
років досвіду
Інтерпретація результатів загального аналізу крові
Консультування
Медичний Супровід
Підбір схеми лікування
Онлайн-консультація
200 грн/прийом
Записатися
Терапевт
icon Лікар першої категорії
10
років досвіду
Виїзд до пацієнта
Консультування
Медичний Супровід
Огляд
...
Онлайн-консультація
400 грн/прийом
Записатися
Гематолог
Терапевт
icon Лікар без категорії
2
років досвіду
Інтерпретація результатів загального аналізу крові
Консультування
Медичний Супровід
Огляд
...
Онлайн-консультація
350 грн/прийом
Записатися
Терапевт
icon Лікар без категорії
3
років досвіду
Консультування
Медичний Супровід
Огляд
Підбір схеми лікування
...
Онлайн-консультація
300 грн/прийом
Записатися
Онлайн-консультація
150 грн/прийом
Записатися
Гастроентеролог
Сімейний лікар
...
icon Лікар без категорії
3
років досвіду
Виїзд до пацієнта
Консультування
Лікування дітей
Медичний Супровід
...
Онлайн-консультація
400 грн/прийом
Записатися
Терапевт
icon Лікар без категорії
1
років досвіду
Діагностика
Консультування
Медичний Супровід
Підбір схеми лікування
Онлайн-консультація
150 грн/прийом
Записатися
Терапевт
icon Лікар першої категорії
15
років досвіду
Консультування
Медичний Супровід
Підбір схеми лікування
Онлайн-консультація
200 грн/прийом
Записатися

Хто такий терапевт?

Терапевтом називають фахівця, який консультує пацієнтів перед зверненням до вузькопрофільних лікарів. Крім цього, він діагностує та лікує найбільш поширені хвороби, а також виписує направлення на десятки видів обстежень. В обов’язки терапевта входить ще й проведення профілактичний заходів, спрямованих на запобігання поширенню інфекційних захворювань.

Терапевти працюють з пацієнтами різного віку. Вони виписують медичні довідки, допомагають оформляти лікарняні листи, контролюють проходження населенням щорічних медичних оглядів та займаються питаннями вакцинації населення.

Коли потрібно звертатися до терапевта?

До терапевтів переважно звертаються люди, які помічають у себе тривожні симптоми, але самостійно не можуть визначити, до якого фахівця записатися на прийом. Під час консультації терапевт вивчає стан хворого, виписує направлення на аналізи і коригує подальші дії людини, яка відвідує клініку.

Симптоми, при яких слід записуватися на прийом до терапевта:

 • Нежить різного походження;
 • Тривалий кашель;
 • Больові відчуття в горлі;
 • Напади задухи або задишки;
 • Біль у суглобах;
 • Висока температура тіла;
 • Лихоманка;
 • Регулярні головні болі;
 • Постійна слабкість;
 • Больові відчуття в животі, підребер’ї, попереку, спині;
 • Хворобливе сечовипускання;
 • Проблеми зі стільцем (діарея, запор);
 • Стрибки артеріального тиску;
 • Швидкий набір або втрата ваги.

Кабінет терапевта відвідують першим під час профілактичного огляду або проходження щорічного медичного обстеження. Також до фахівця записуються на прийом пацієнти перед проведенням планових операції, вагітні жінки перед постановкою на облік, учні шкіл та вузів, а також представники різних професій перед переходом на нове місце роботи.

Що лікує терапевт?

Терапевт вважається самим відвідуваним лікарем. Він лікує сотні простих захворювань, а також стає сполучною ланкою між пацієнтом та профільним фахівцем.

Захворювання, з якими найчастіше звертаються до терапевта:

 • Грип – інфекційне захворювання, збудником якого є вірус, що передається повітряно-крапельним шляхом;
 • Гостра респіраторна вірусна інфекція – запальне захворювання органів дихання, що з’являється в результаті впливу на організм різних вірусів;
 • Пневмонія – запальний процес в легенях, при якому порушуються всі елементи легеневої тканини;
 • Бронхіт – захворювання запального характеру, яке уражає слизову оболонку бронхів;
 • Ревматоїдний артрит – хронічна хвороба сполучних тканин, що призводить до поступового руйнування симетричних суглобів;
 • Подагра – запальне захворювання суглобів, що супроводжується періодичними нападами сильного болю;
 • Остеопороз – хвороба, яка виникає в результаті зниження вмісту кальцію в кістках;
 • Стенокардія – прояв ішемічної хвороби серця, що характеризується нападами болю в ділянці серця;
 • Артеріальна гіпертензія – регулярне перевищення стандартних значень артеріального тиску;
 • Атеросклероз – захворювання, при якому уражаються середні та великі артерії, а також виникають відкладення на стінках судин;
 • Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба – порушення моторно-евакуаторної функції органів гастроезофагеальної зони;
 • Гастрит – запальний процес на слизовій оболонці шлунку;
 • Панкреатит – запалення підшлункової залози, що супроводжується безліччю неприємних симптомів;
 • Виразковий коліт – хронічна хвороба кишківника, що характеризується ураженням слизової оболонки товстої кишки;
 • Пієлонефрит – запальне захворювання нирок, що має бактеріальну основу.

Які обстеження може призначити терапевт?

Щоб направити пацієнта до потрібного вузькопрофільного фахівця, терапевт повинен правильно діагностувати захворювання. Для цього він використовує не тільки свій досвід роботи в медицині, але й результати різноманітних обстежень. Вони допомагають лікарю оцінювати стан пацієнта та вибирати підходящий варіант лікування.

Найбільш часто призначають наступні обстеження:

 1. Загальний аналіз крові. Цей вид лабораторного дослідження є найбільш поширеним. Він дозволяє визначити чисельні показники лейкоцитів, тромбоцитів та еритроцитів, а також виявити в організмі анемію, запальний процес, різні захворювання крові.
 2. Аналіз крові на цукор. Даний вид обстеження проводять в разі підозр на наявність у пацієнта цукрового діабету. Він дозволяє отримати точні дані про вміст цукру та підтвердити або спростувати припущення терапевта.
 3. Загальний аналіз сечі. Це лабораторне дослідження є одним з найбільш використовуваних. Воно дає можливість оцінити роботу видільної системи пацієнта, а також знайти в сечі білок, цукор та різні домішки. Крім цього, даний аналіз допомагає виявляти проблеми зі здоров’ям більшості органів людини.
 4. Копрограма. Таке обстеження призначають досить часто. Воно дозволяє оцінити роботу травної системи та виявити різні відхилення. Також за допомогою аналізу калу визначають наявність в організмі паразитів.
 5. УЗД. Ультразвукове дослідження терапевт призначає пацієнтам, у яких виявлені патології одного з органів. За допомогою даного методу діагностики вдається отримати якісне зображення проблемної частини тіла і виявити захворювання на початковій стадії їх розвитку.
 6. Рентген. Обстеженню за допомогою рентгенівського випромінювання найчастіше піддають органи грудної клітини. З його допомогою визначають стан дихальної системи, а також наявність або відсутність в ній різноманітних патологій.
 7. Ендоскопія. Цей популярний вид інструментального обстеження пацієнта передбачає застосування ендоскопа. Він вводиться в тіло хворого через природні шляхи (рот, задній прохід, сечовипускальний канал тощо) та дозволяє вивчити стан різних елементів організму. Нерідко даний вид діагностики передбачає застосування анестезії.
 8. Комп’ютерна томографія. Цей метод обстеження дозволяє отримати пошарове зображення хворого органу. З його допомогою діагностують різні захворювання, а також виявляють доброякісні та злоякісні новоутворення.

Консультація у терапевта: що в неї входить?

Консультація у терапевта потрібна більшості пацієнтів. Через це в кожній державній або приватній поліклініці працює відразу кілька фахівців цього профілю. У кожного з них прийом проходить за загальноприйнятою схемою, що передбачає вивчення картини захворювання та ретельне обстеження пацієнта.

Порядок проведення консультації у терапевта:

 1. Збір даних. Прийом у будь-якого терапевта починається з вислуховування скарг пацієнта. Одночасно з цим лікар переглядає медичну карту хворого і задає різноманітні питання. Всі ці стандартні дії допомагають фахівцеві зрозуміти загальну картину захворювання і визначити оптимальний варіант подальших дій.
 2. Первинний огляд. Після бесіди лікар оглядає пацієнта. Він застосовує найбільш прості методи діагностики (пальпація, перкусія, аускультація тощо), а також вимірює пульс, температуру тіла, тиск і частоту дихання. Отримані дані дають можливість лікарю оцінити загальний стан пацієнта та поставити попередній діагноз.
 3. Обстеження. На цьому етапі лікар виписує хворому направлення на лабораторні та інструментальні дослідження. Вони допоможуть підтвердити або спростувати припущення терапевта, а також поставити остаточний діагноз. Такі обстеження можуть проводитися в самій клініці або в приватних діагностичних центрах (за бажанням пацієнта).
 4. Аналіз результатів. Отримані в ході обстеження дані, потрапляють до терапевта. Він уважно вивчає і аналізує їх, після чого ставить діагноз. Залежно від складності захворювання, лікар призначає певний вид терапії або відправляє хворого на лікування до вузькопрофільного фахівця.
 5. Обговорення результатів. В кінці консультації терапевт повідомляє хворому про особливості діагностованого захворювання та про методи боротьби з ним. Також він відповідає на питання пацієнта і виписує різні ліки.

Як підготуватися до обстеження у терапевта?

Перед відвідуванням терапевта пацієнтові потрібно виконати декілька підготовчий дій та дотриматися стандартних правила. Все це допоможе лікарю швидше поставити діагноз та вибрати підходящий варіант лікування.

Підготовка до прийому у терапевта:

 1. Терапевт є одним з найбільш завантажених лікарів, у яких робочий день розписаний по хвилинах. Тому важливо не спізнюватися на прийом і не відбирати у фахівця, без необхідності, великої кількості часу.
 2. Перед відвідуванням терапевта потрібно відмовитися від прийому ліків. В іншому випадку медикаменти можуть спотворити дані лабораторних обстежень та привести до постановки неправильного діагнозу. Якщо немає можливість відмовитися від прийому різних препаратів, то про цей факт потрібно повідомити лікаря відразу ж після початку консультацій.
 3. У день візиту до терапевта не рекомендується їсти (за 4-6 годин) і пити (за 2-3 години). Таке утримання допоможе отримати більш точні даних діагностики. У деяких випадках (наприклад, перед ендоскопічним обстеженням) потрібно відмовитися від їжі і пиття за 8-10 годин до процедури.
 4. Забороняється відвідувати кабінет терапевта в нетверезому вигляді. В іншому випадку неможливо буде провести нормальне обстеження і зрозуміти картину захворювання. Також рекомендується відмовитися від паління.