Педіатр

Алерголог
Дерматовенеролог
icon Лікар вищої категорії
15
років досвіду
Діагностика
Консультування
Лікування дітей
Медичний Супровід
...
Онлайн-консультація
1200 грн/прийом
Записатися
Онлайн-консультація
500 грн/прийом
Записатися
Педіатр
Сімейний лікар
icon Лікар вищої категорії
13
років досвіду
Вакцинація
Діагностика
Консультування
Лікування дітей
...
Онлайн-консультація
350 грн/прийом
Записатися
Онлайн-консультація
150 грн/прийом
Записатися
Педіатр
icon Лікар другої категорії
7
років досвіду
Діагностика
Консультування
Лікування дітей
Медичний Супровід
...
Онлайн-консультація
250 грн/прийом
Записатися
Педіатр
icon Лікар вищої категорії
1
років досвіду
Виїзд до пацієнта
Консультування
Лікування дітей
Медичний Супровід
...
Онлайн-консультація
500 грн/прийом
Записатися
Педіатр
Сімейний лікар
icon Лікар першої категорії
12
років досвіду
Консультування
Лікування дітей
Медичний Супровід
Огляд
...
Онлайн-консультація
250 грн/прийом
Записатися
Педіатр
icon Лікар без категорії
1
років досвіду
Консультування
Лікування дітей
Медичний Супровід
Огляд
...
Онлайн-консультація
Записатися
Педіатр
icon Лікар першої категорії
12
років досвіду
Діагностика
Консультування
Медичний Супровід
Огляд
...
Онлайн-консультація
350 грн/прийом
Записатися

Хто такий педіатр?

Педіатром називають лікаря, який займається обстеженням та лікуванням цілого ряду дитячих захворювань. Крім цього, фахівець дає оцінку фізичного та нервово-психічного розвитку маленьких пацієнтів, а також проводить різноманітні профілактичні заходи.

Лікарі, які обрали своєю спеціалізацією педіатрію, працюють в 4 основних напрямках. Кожен з них займається певними питаннями, пов’язаними зі станом здоров’я дітей та підлітків.

Основні напрямки діяльності педіатрів:

 1. Неонатологія. Фахівці, які обрали цей напрям, займаються питаннями зростання та розвитку малюків з перших днів їхнього життя. Ці лікарі допомагають новонародженим справлятися з різними захворюваннями та вродженими патологіями.
 2. Соціальна педіатрія. Лікарі, що працюють в цій галузі, спеціалізується на вирішенні питань правильного догляду за дитиною. Вони стежать за вакцинацією і харчуванням маленьких пацієнтів, а також проводять профілактичні бесіди з батьками.
 3. Клінічна педіатрія. У цьому напрямку працюють лікарі, які проводять обстеження пацієнтів у віці до 18 років. Крім цього, вони займаються лікуванням і профілактикою різноманітних захворювань.
 4. Профілактична педіатрія. У цій галузі медицини працюють лікарі, які визначають спадкові захворювання та різні патології, а також допомагають запобігти їхньому негативному впливу на організм дитини. Крім цього, педіатри займаються обстеженням маленьких пацієнтів з метою контролю їх зростання та розвитку.

Коли потрібно звертатися до педіатра?

Педіатр є одним з перших лікарів, з яким знайомиться дитина. Профілактичний огляд у цього фахівця проводять через 4-5 тижнів після народження. Надалі лікаря відвідують з періодичністю в 1 місяць (до віку 1 року). Дітей старше 1 року батьки повинні показувати педіатру кожні 3-4 місяці. Всі перераховані профілактичні заходи дозволять контролювати зростання та розвиток малюка, а також виявляти будь-які проблеми зі здоров’ям відразу ж після їх появи.

Педіатра також слід відвідувати в разі виявлення одного або декількох симптомів різних захворювань. Чим швидше батьки приведуть дитину до фахівця, тим вище буде шанс на одужання.

Симптоми, при яких слід відвідати педіатра:

 • Наявність проблем з диханням;
 • Висока температура тіла;
 • Різні ознаки вірусних інфекцій;
 • Поява висипки на поверхні шкіри;
 • Проблеми з роботою травної системи;
 • Збільшення розмірів лімфатичних вузлів;
 • Часті болі в різних частинах тіла;
 • Проблеми з ростом і розвитком.

Що лікує педіатр?

Педіатр – це фахівець широкого профілю, який займається лікуванням великої кількості різноманітних захворювань. Для цього він має в своєму розпорядженні знаннями в багатьох областях медицини, що допомагають ставити пацієнту точний діагноз і призначати максимально ефективну терапію.

Захворювання, з якими найчастіше звертаються до педіатра:

 • Грип – інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом;
 • Дизентерія – хвороба, що характеризується запальним процесом нижнього відділу товстого кишківника та симптомами інтоксикації;
 • Кашлюк – бактеріальна інфекція, що вражає дихальні шляхи людини;
 • Свинка – інфекційне захворювання, для якого характерним є набрякання слинних залоз, які розташовані нижче мочок вух;
 • Вітряна віспа (вітрянка) – гостре захворювання, що протікає з бульбашковим висипом;
 • Кір – інфекційна хвороба, що характеризується ураженням різних частин тіла і супроводжується висипом;
 • Краснуха – вірусне захворювання, що супроводжується висипом і підвищенням температури тіла;
 • Ангіна – інфекційно-запальний процес, який зачіпає піднебінні мигдалини;
 • Авітаміноз – патологічний стан, що виникає через брак або повну відсутність в організмі певного вітаміну;
 • Гіпотрофія – хронічний розлад харчування, при якому спостерігається дефіцит маси тіла;
 • Пневмонія – гостре інфекційне захворювання, що характеризується запальним процесом в легенях;
 • Бронхіт – запальний процес на слизовій оболонці бронхів;
 • Бронхіальна астма – хвороба дихальних шляхів, що виникає в результаті генетичної схильності або поганих умов життя (неправильне харчування, забруднене повітря тощо);
 • Рахіт – порушення формування кісткової тканини, що виникає через брак в організмі фосфору та кальцію;
 • Алергія – хронічна хвороба, викликана неадекватною реакцією імунної системи на вплив зовнішніх подразників (пилок рослин, продукти, укуси комах тощо);
 • Вегетосудинна дистонія – порушення роботи вегетативної нервової системи;
 • Харчове отруєння – стан, який виникає через вживання в їжу продуктів, що містять токсичні речовини або шкідливих мікроорганізмів.

Крім цього, до педіатра часто звертаються зі скаргами на болі в серці, печінці, нирках, органах шлунково-кишкового тракту, ураженнями нервової системи, порушенням обміну речовин і багатьма іншими проблемами. В цьому випадку педіатр лише діагностує захворювання і направляє пацієнта до профільного фахівця.

Які обстеження може призначити педіатр?

При лікуванні маленьких пацієнтів важливо не допускати будь-яких помилок. Через це педіатрам потрібно максимально точно ставити діагноз і вибирати правильний варіант лікування. У цій справі фахівцю допоможуть результати різноманітних інструментальних та лабораторних обстежень.

Обстеження, на які відправляє пацієнтів педіатр:

 1. Загальний аналіз крові. Цей вид лабораторного дослідження є найбільш часто використовуваним. Він дає можливість педіатру оцінити стан здоров’я дитини і визначити різні показники крові (рівень гемоглобіну, кількість еритроцитів, тромбоцитів, лейкоцитів тощо).
 2. Біохімічний аналіз крові. Даний метод діагностики використовують для оцінки складу крові. Завдяки цьому аналізу вдається визначити рівень цукру, а також вміст різних речовин. Порівнюючи результати зі стандартними показниками, педіатри виявляють різні захворювання на ранніх стадіях.
 3. Загальний аналіз сечі. Таке дослідження дозволяє оцінити роботу більшості систем організму дитини. Отримані дані допомагають виявити патології та збої в роботі тих чи інших органів.
 4. Копрологічне дослідження. Аналіз калу проводять тільки в разі наявності у пацієнта проблем з травною системою. Він дає можливість оцінити здатність шлунку переварювати їжу, евакуаторну функцію кишківника, а також визначити наявність паразитів і склад мікрофлори.
 5. Гормональна панель. Це лабораторне дослідження є універсальним, тому що дає можливість вивчити роботу різних органів та систем організму. Найчастіше з його допомогою педіатри обстежують кісткову систему, функції щитоподібної залози і вуглеводний обмін.
 6. Бактеріологічний посів. Даний метод обстеження передбачає лабораторне вивчення біоматеріалу пацієнта (кров, кал, сеча). Він призначається тільки в тих випадках, коли у педіатра виникають підозри на наявність бактеріальної інфекції.
 7. УЗД. Метод ультразвукового обстеження дітей користується великою популярністю. Він відрізняється безпекою, безболісністю та інформативністю. З його допомогою визначають стан різних органів і виявляють навіть найнезначніші патології.
 8. Рентгенографія. Це стандартне обстеження призначають практично кожному пацієнту. Воно передбачає рентгенологічне дослідження органів грудної клітини, метою якого є оцінка стану дихальної системи дитини.

Консультація у педіатра: що в неї входить?

Педіатр приймає пацієнтів у віці до 18 років. Тому візит до нього може бути здійснений пацієнтом самостійно або в присутності родича. В обох випадках консультація проходить однаково, за винятком дрібних нюансів.

Порядок проведення консультації у педіатра:

 1. Збір анамнезу. На самому початку прийому лікар розпитує пацієнта або його родича (якщо хворим є маленька дитина) про наявні симптомах. Крім цього, фахівець уважно вивчає медичну карти та одночасно задає різноманітні питання.
 2. Первинний огляд. Наступний етап консультації починається з вивчення стану здоров’я пацієнта. Для цього фахівець застосовує різноманітні прості методи діагностики (пальпація, вимірювання температури тіла, перкусія, аускультація тощо). На підставі отриманих результатів він ставить попередній діагноз і виписує хворому направлення на більш детальне обстеження.
 3. Вивчення результатів діагностики. Отримані під час обстеження дані потрапляють до педіатра. Він ретельно аналізує їх і ставить остаточний діагноз. Після цього лікар вибирає відповідний варіант лікування і, при необхідності, виписує пацієнту різні медикаменти.
 4. Бесіда з пацієнтом. В кінці консультації педіатр розповідає хворому або його родичу про характер та особливості діагностованого захворювання. Крім цього, він дає рекомендації профілактичного характеру і відповідає на питання.

Як підготуватися до обстеження у педіатра?

Обстеження у педіатра пройде плідно тільки в тому випадку, якщо пацієнт добре підготується до нього. Для цього хворий або його батьки повинні дотримуватися декількох простих правил.

Особливості підготовки до обстеження:

 1. Педіатри – це постійно зайняті лікарі, у яких робочий день розписаний по хвилинах. Тому пацієнту потрібно уважно стежити за часом і не спізнюватися. В іншому випадку прийом може бути скасований або перенесений на більш пізній час.
 2. Вирушаючи в поліклініку, не забудьте взяти різні документи, а також медичну карту та інші подібні папери (результати раніше проведених аналізів, рентгенівський знімок тощо). Все перераховане допоможе лікарю швидше поставити діагноз і призначити найбільш ефективне лікування.
 3. Якщо пацієнтом є дитина дошкільного віку, то важливо морально підготувати його до зустрічі з лікарем. Для цього потрібно придумати їй заохочення за хорошу поведінку в поліклініці. Також не буде зайвим наявність улюбленої іграшки, яка допоможе дитині розслабитися і відчувати себе більш комфортно.
 4. Якщо планується здача різних аналізів, то перед візитом до педіатра потрібно відмовитися від їжі та води (за 2-3 години). У всіх інших випадках відправлятися в клініку потрібно тільки з ситим і добре відпочившим малюком.