Хто такий онкогінеколог?
Онкогінекологом називають лікаря, який займається лікуванням злоякісних та доброякісних пухлин в органах статевої системи жінки. Цей фахівець використовує різні методи діагностики та вибирає найбільш ефективний варіант лікування пацієнток.
Окрім своїх прямих обов’язків, гінеколог-онколог проводить профілактичні заходи. Вони допомагають жінкам позбавлятися від різноманітних новоутворень та відновлювати функції репродуктивної системи після одужання. Крім цього, фахівець співпрацює з різними профільними лікарями, що допомагають йому виявляти онкологічні захворювання на початкових етапах їх розвитку.
Коли потрібно звертатися до онкогінеколога?
Будь-який вид доброякісної або злоякісної пухлини несе серйозну небезпеку для життя і здоров’я жінки. Тому важливо при появі перших симптомів не займатися самолікуванням, а одразу ж звертатися за допомогою до фахівця. В цьому випадку збільшиться ймовірність на успішне завершення лікування і знизиться ризик рецидивів.
Симптоми, при наявності яких слід звернутися до гінеколога-онколога:
- Сильні больові відчуття в нижній частині живота;
- Періодичні кровотечі з органів жіночої статевої системи;
- Незвичайні виділення зі статевих органів;
- Порушення менструального циклу;
- Поява новоутворень на статевих органах;
- Загальна слабкість;
- Різка втрата ваги;
- Тривале відчуття дискомфорту в органах статевої системи.
Онкогінекологи проводять консультації не тільки для хворих, але і для здорових жінок. У другому випадку обстеження у фахівця носить профілактичний характер. Воно дає можливість всебічно дослідити стан статевих органів і виявити будь-які патології на початковому етапі їх формування. Такий візит до лікаря особливо важливий для жінок середнього та похилого віку, а також для дівчат, які планують вагітність.
Що лікує онкогінеколог?
Гінеколог-онколог лікує десятки складних та небезпечних захворювань. Для цього він застосовує різноманітні методи терапії, які допомагають впоратися з існуючою проблемою.
Хвороби, з якими найчастіше звертаються до онкогінеколога:
- Міома матки – доброякісна пухлина, яка розвивається з м’язових і сполучних клітин матки;
- Ерозія шийки матки – порушення цілісності слизової оболонки шийки матки, що виникає через різні фактори;
- Пухлина шийки матки – злоякісне новоутворення на слизовій оболонці вагінальної частини цервікального каналу;
- Паратубарна кіста – пухлиноподібне утворення, що передається генетично і виникає в результаті порушення процесу ембріонального розвитку;
- Пухлина молочної залози – злоякісне новоутворення залізистої тканини молочної залози, що виникає у жінок різного віку;
- Ендометрит – запальний процес на слизовій оболонці матки, що виникає в результаті ураження цієї частини тіла патогенними мікроорганізмами;
- Пухлина маткової труби – злоякісне утворення, що вражає фаллопієві труби і зачіпає органи статевої системи жінки;
- Новоутворення вульви – доброякісні та злоякісні пухлини, що розвиваються на зовнішніх статевих органах жінки;
- Полікістоз яєчників – захворювання репродуктивної системи, яке може призводити до безпліддя;
- Гіперплазія тканин статевих органів – потовщення і розростання внутрішньої оболонки матки та інших елементів статевої системи жінки.