Косметолог

Дерматолог
Косметолог
icon Лікар другої категорії
8
років досвіду
Консультування
Лікування дітей
Медичний Супровід
Підбір схеми лікування
Онлайн-консультація
250 грн/прийом
Записатися

Хто такий косметолог?

Косметологами називають лікарів, які виявляють та позбавляють пацієнта від різних проблеми з обличчям і тілом. В обов’язки цих фахівців також входить лікування деяких захворювань шкіри, корекція різних дефектів, відновлення здорового стану нігтів та волосся.

Лікарі-косметологи працюють в 2 напрямках. Вони допомагають пацієнтам різного віку позбавлятися від існуючих проблем і запобігати їх появі в майбутньому.

Напрямки діяльності фахівців:

 1. Лікувальна косметологія. Косметологи, що працюють в цьому напрямку, займаються лікуванням і відновленням шкіри. Роблять вони це шляхом проведення різноманітних косметологічних процедур. Крім цього, в обов’язок лікарів цієї спеціалізації входить розробка методів профілактики виникнення різних проблем з тілом та шкірою пацієнтів.
 2. Естетична косметологія. У цьому напрямку працюють лікарі, які допомагають боротися з віковими змінами та іншими проблемами зі шкірою. Вони проводять різноманітні процедури із застосуванням апаратних методів і ефективних косметичних засобів.

Коли потрібно звертатися до косметолога?

Незважаючи на сформовану думку, до косметологів звертаються не тільки жінки, а й багато чоловіків. Фахівці допомагають представникам обох статей усувати різні недоліки та отримувати бездоганний зовнішній вигляд. Приводом для звернення до косметолога часто стає виявлення одного або декількох дефектів. До їх числа входять наступні:

 • Зморшки та інші прояви вікових змін на шкірі;
 • Синці під очима;
 • Втрата природного кольору обличчя;
 • Вугровий висип;
 • Поява на різних частинах тіла прищів та гнійників;
 • Наявність на тілі родимок, бородавок, папілом;
 • Різке або поступове випадіння волосся;
 • Неправильна форма губ;
 • Візуальний прояв симптомів алергічної реакції різного походження;
 • Огрубіння, надмірна жирність та сухість шкіри.

Що лікує косметолог?

Для усунення різних проблем зі шкірою та тілом косметологи використовують різні методи лікування. Кожен з них має свої переваги та недоліки, а також допомагає усунути той чи інший дефект. Найбільш популярними є консервативні і апаратні методи. Перші передбачають використання стандартних косметичних засобів (крем, маска, лосьйон), а також лікувальних ванн, обгортань і масажів, а другі – спеціального обладнання. При наявності більш складних проблем застосовують ін’єкційні (введення під шкіру різноманітних речовин) та хірургічні способи лікування (видалення новоутворень, шрамів, корекція різних частин тіла тощо).

Проблеми, від яких може позбавити косметолог:

 • Акне (вугрова хвороба) – запальне захворювання, що вражає шкіру на обличчі, спині і верхній частині грудної клітки;
 • Демодекоз – хронічне шкірне захворювання, що виникає в результаті впливу на організм патогенного кліща Demodex;
 • Невуси – доброякісне новоутворення, яке є наслідком надмірного зростання верхнього шару епідермісу;
 • Кератоз – надмірне потовщення рогового шару епідермісу, що призводить до огрубіння шкіри:
 • Дерматит – захворювання, для якого характерним є запалення шкіри, що виникає в результаті впливу алергенів або патогенних мікроорганізмів;
 • Герпес – вірусна хвороба, що характеризується бульбашковими висипаннями на шкірі та слизовій оболонці;
 • Мозолі – огрубіння шкіри в результаті тривалого тертя або тиску;
 • Натоптиші – ущільнення на шкірі, які є наслідком надмірного продукування клітин епідермісу;
 • Тріщини на ступнях – дефект, що виникає через механічне пошкодження шкірного покриву або надмірну втрату вологи;
 • Зморшки – видимі складки на шкірі, які з’являються в результаті втрати пружності м’язів або зниження рівня колагену в шкірі.

Які обстеження може призначити косметолог?

Без ретельного обстеження не обходиться жоден прийом у косметолога. Залежно від особливостей існуючої проблеми, пацієнта направляють на різні тестування та діагностичні заходи. Найбільш часто лікарі призначають такі види обстежень:

 1. Аналіз крові. Для постановки діагнозу косметологу обов’язково знадобиться інформація про загальний стан пацієнта, а також наявність або відсутність різних захворювань. Спеціально для цього лікар виписує направлення на аналіз крові. Він дозволяє оцінити здоров’я пацієнта та визначити доцільність застосування того чи іншого методу лікування.
 2. Тріхоскопія. Цей метод комп’ютерної діагностики використовується для візуального дослідження шкіри голови та структури волосся. Він передбачає використання спеціального приладу (тріхоскопа), який допомагає лікарю оглядати проблемне місце під великим збільшенням.
 3. Дерматоскопія. Такий вид діагностики застосовують для обстеження поверхневих уражень шкіри. У ньому використовується дерматоскоп, який має збільшувальне скло і джерело світла, а також інші елементи, необхідні для дослідження певних ділянок епідермісу.
 4. Конфокальна мікроскопія. Дане обстеження призначають людям, що мають проблеми з внутрішніми шарами епідермісу. Воно дає можливість уважно вивчити стан шкіри і точно визначити причину виникнення тієї чи іншої проблеми.
 5. УЗД. Дослідження за допомогою ультразвуку застосовують для вивчення епідермісу та підшкірно-жирової клітковини. З його допомогою виявляють різноманітні патології, а також з високою точністю визначають стадію їх розвитку.
 6. Себуметрія. Цей метод дає можливість косметологу визначити жирність шкіри пацієнта. Також з його допомогою аналізують роботу сальних залоз, яка безпосередньо впливає на стан зовнішнього шару епідермісу.
 7. Оптична когерентна томографія. Цей метод полягає в застосуванні оптичного випромінювання ближнього інфрачервоного діапазону. З його допомогою лікарі досліджують тонкі шари шкіри і визначають наявність в них різних патологій.
 8. Біоімпедансометрія. Даний вид діагностики дає можливість фахівцеві дізнатися кількість рідини і жиру в організмі. Він полягає у вимірюванні електричного опору між різними точками на тілі пацієнта.

Консультація у косметолога: що в неї входить?

Незалежно від спеціалізації і напрямки діяльності, все косметологи проводять прийом пацієнтів за загальноприйнятою схемою. Вона полягає у всебічному дослідженні проблеми і пошуку найбільш ефективних способів її усунення.

Порядок проведення консультації у косметолога:

 1. Бесіда з пацієнтом. Будь який прийом у косметолога починається з вислуховування скарг клієнта. На цьому ж етапі лікар задає різноманітні питання, що стосуються способу життя людини, його попередніх захворювань і генетичної схильності до тих чи інших проблем зі здоров’ям. Крім цього, фахівець уважно вивчає медичну карту пацієнта (якщо вона є).
 2. Огляд. Завершивши розмову, косметолог оглядає пацієнта, особливу увагу приділяючи наявній проблемі. За результатами першого етапу діагностики фахівець ставить початковий діагноз та відправляє людину на більш детальне обстеження.
 3. Аналіз результатів. Після проходження різних діагностичних процедур, пацієнт повертається до косметолога. Лікар вивчає результати обстеження і ставить остаточний діагноз. Залежно від цього, фахівець вибирає відповідний метод усунення існуючої проблеми. У цій справі він враховує індивідуальні особливості організму пацієнта і наявність у нього алергічної реакції на ті чи інші косметичні засоби.
 4. Консультування. На завершальному етапі лікар розповідає пацієнту про особливості обраного методу лікування та про передбачувані результати. Також він відповідає на питання клієнта і рекомендує йому проведення різноманітних профілактичних заходів, які допомагають підтримувати красу і здоров’я всього тіла.

Як підготуватися до обстеження у косметолога?

Косметолога часто відвідують люди, які мають серйозні проблеми зі шкірою. Тому щоб фахівець зумів швидко вибрати оптимальний варіант їх усунення, пацієнту потрібно ретельно підготуватися до обстеження. Для цього йому треба виконати кілька простих дій.

Підготовчі дії:

 1. Збираючись до косметолога, пригадайте час появи проблем зі шкірою, нігтями, волоссям. Також не забудьте дізнатися у близьких родичів про наявність чи відсутність подібних захворювань. Вся ця інформація знадобиться фахівцю для встановлення точного діагнозу.
 2. Перед візитом до лікаря обов’язково складіть список всіх наявних проблем зі здоров’ям. У ньому потрібно згадувати не лише захворювання шкіри, але і алергічні реакції, хвороби печінки та органів шлунково-кишкового тракту. Ці дані знадобляться косметологу для вибору відповідних процедур, багато з яких можуть бути протипоказані пацієнтові. З тієї ж причини не забудьте скласти список використовуваних косметичних засобів.
 3. У день візиту до косметолога не користуйтеся косметичними засобами, кремами, мазями та іншими подібними речами. В іншому випадку обстеження шкіри може дати неточні результати, що негативно позначиться на всьому процесі лікування.
 4. За добу до відвідування лікаря слід відмовитися від паління та вживання спиртних напоїв. Особливо актуально це у випадках, коли передбачається здача аналізу крові. Недотримання цього простого правила може спотворити результати обстеження.