Комбустиолог

Хірург
Ендоскопіст
Комбустиолог
icon Лікар Вищої категорії
16
років досвіду
Виїзд до пацієнта
Діагностика
Консервативне лікування
Консультування
...
Онлайн-консультація
300 грн/прийом
Записатися

Хто такий спеціаліст з комбустіології?

Комбустіологія являє собою галузь медицини, яка займається лікуванням опіків та їх наслідків для організму людини. Цей напрямок виник порівняно недавно, тому ще не досяг піку свого розвитку.

У даній галузі працюють лікарі, яких називають комбустіологами або опіковими хірургами. Всі вони спеціалізуються на хірургії, допомагаючи пацієнтам у тяжкому і вкрай тяжкому стані. Крім цього, фахівці надають допомогу хворим в період їх відновлення після перенесеного опіку.

Комбустіологи є вузькопрофільними лікарями. При цьому вони мають знання в різних областях медицини (анатомія, фармацевтика, анестезіологія, медична реабілітація), завдяки яким можуть надати першу допомогу при опіках, позбавити пацієнта від болю, підібрати оптимальний варіант лікування і стежити за станом хворого до повного одужання.

Коли потрібно звертатися до спеціаліста з комбустіології?

До спеціалісту в області комбустіології звертаються тільки пацієнти, які отримали різні види опіків. Така вузька спеціалізація дозволяє лікарю концентрувати всю увагу на даній проблемі та досягати хороших результатів під час проведення терапії.

До комбустіологів звертаються з наступними видами опіків:

  • Термічний – виникає в результаті впливу на шкіру високої температури (окріп, гарячий пар, нагрітий предмет);
  • Хімічний – є наслідком контакту людини з різноманітними хімікатами (кислота, луг, засоби для роботи машин та механізмів);
  • Електричний – виникає через вплив на тіло людини електричного струму (дотик до оголеного дроту, несправної техніки тощо);
  • Променевий – з’являється в результаті впливу на шкіру прямих сонячних променів (наприклад, під час засмаги);
  • Комбінований – виникає через одночасний вплив декількох перерахованих факторів (наприклад, контакт з нагрітим хімікатом).

Що лікує спеціаліст з комбустіології?

Комбустіологи займаються виключно лікуванням опіків та пов’язаних з ними патологій. Роблять вони це за допомогою спеціальних терапевтичних процедур або операцій з пересадки шкіри. Перший варіант підходить для незначних пошкоджень та опіків середнього ступеня тяжкості, а другий – для найбільш складних травм.

Опіки, які лікує фахівець в комбустіології:

  1. Опік I ступеня. Він являє собою пошкодження верхніх шарів шкірного покриву, для яких характерне почервоніння ураженої ділянки та поява легкого запалення. Серед інших симптомів найбільш часто зустрічається підвищена температура тіла, а також слабкий або помірний біль.
  2. Опік II ступеня. При такому пошкодженні зачіпаються більш глибокі шари шкіри. При цьому спостерігаються не тільки почервоніння або запалення, а й пухирі. У пацієнтів, які отримали таку травму, часто підвищується температура, з’являється сильний біль та виникають тимчасові складнощі з нормальним функціонуванням ураженої частини тіла.
  3. Опік III ступеня. Така травма передбачає глибокі пошкодження епідермісу та підшкірної клітковини. Вона нерідко супроводжується некрозом тканин, через який шкірний покрив стає темним. При цьому пацієнт відчуває дуже сильний біль, який складно переносити без знеболюючих ліків.
  4. Опік IV ступеня. Це пошкодження є найбільш важким. Воно характеризується обуглюванням шкіри, а також травмами м’язів та кісток. Все це супроводжується нестерпним болем, який складно усунути навіть за допомогою медикаментів.