Кардіолог

Онлайн-консультація
150 грн/прийом
Записатися
Кардіолог
icon Лікар без категорії
3
років досвіду
Діагностика
Консультування
Медичний Супровід
Огляд
...
Онлайн-консультація
200 грн/прийом
Записатися
Кардіолог
icon Лікар першої категорії
10
років досвіду
Консультування
Лікування дітей
Медичний Супровід
Огляд
...
Онлайн-консультація
500 грн/прийом
Записатися
Кардіолог
icon Лікар без категорії
2
років досвіду
Виїзд до пацієнта
Діагностика
Консультування
Медичний Супровід
...
Онлайн-консультація
500 грн/прийом
Записатися
Кардіолог
Кардіохірург
icon Лікар без категорії
3
років досвіду
Діагностика
Ехокардіографія
кардіологічних захворювань
Консультування
...
Онлайн-консультація
Записатися
Рентгенолог
...
icon Лікар Вищої категорії
12
років досвіду
Діагностика
Емболізація маткових артерій
Консультування
Коронароангіографія
...
Онлайн-консультація
500 грн/прийом
Записатися

Хто такий кардіолог?

Кардіологом називають лікарів, що займаються діагностуванням та лікуванням захворювань серцево-судинної системи. Крім цього, даний фахівець усуває патології серця і розробляє дієві заходи з профілактики безлічі захворювань.

Кардіологія тісно пов’язана з іншими медичними напрямками. Це дає можливість відстежувати будь-які зміни в організмі людини, які призводять до розвитку проблем з серцем та судинами.

Всіх кардіологів ділять на дорослих і дитячих лікарів. Перші обстежують і лікують людей похилого віку, співробітників підприємств, що займаються важкою фізичною працею, а також пацієнтів, з вродженою схильністю до захворювань серцево-судинної системи. Дитячі фахівці проводять лікування пацієнтів у віці до 18 років. Ці кардіологи працюють з найменшими хворими, у яких було діагностовано вроджене серцево-судинне захворювання (порок серця тощо), А також з підлітками, які страждають від проблем з серцевим м’язом. Крім цього, лікарі проводять профілактичні заходи, що допомагають дітям зміцнити здоров’я серця та судин.

Коли потрібно звертатися до кардіолога?

Більшість захворювань серця вимагають невідкладного лікування. При його відсутності проблема буде прогресувати, що призведе до серйозних негативних наслідків, аж до летального результату. Щоб не допускати цього, потрібно при появі перших симптомів відразу ж записуватися на прийом до кардіолога.

Симптоми захворювань серця та судин:

 • Больові відчуття в області серця;
 • Надмірна пітливість в спокійному і активному стані;
 • Періодичне оніміння кінцівок;
 • Сильні і різкі перепади артеріального тиску;
 • Часті головні болі;
 • Порушення ритму серця;
 • Сильна задишка навіть після короткого періоду активності;
 • Підвищена стомлюваність;
 • Дзвін у вухах і шум в голові.

Відвідування кардіолога може нести і профілактичний характер. До цього лікаря часто відправляють людей, що проходять щорічний медичний огляд, а також вагітних жінок, хворих із зайвою вагою і пацієнтів зі спадковою схильністю до захворювань серцево-судинної системи.

Що лікує кардіолог?

Кардіолог займається виключно хворобами судин та серця. Незважаючи на це, список проблем зі здоров’ям, які лікує фахівець, складається із сотні пунктів. У цьому переліку присутні вроджені та набуті захворювання різного ступеня складності.

Найбільш часто до кардіологів звертаються з наступними хворобами:

 • Порок серця (вроджений, набутий) – хвороба, пов’язана з анатомічними порушеннями структури серця (перегородки, клапани, серцеві отвори);
 • Гіпертонія – регулярне підвищення артеріального тиску до небезпечних, для здоров’я, показників;
 • Ішемічна хвороба серця – патологія, що характеризується порушенням кровопостачання і виникає в результаті ураження коронарних артерій;
 • Стенокардія – больові напади в області серця, пов’язані з погіршенням коронарного кровообігу;
 • Аритмія – порушення серцевого ритму, що виникає через неправильне функціонування електричних імпульсів, що відповідають за скорочення серця;
 • Аневризма – патологічне випинання стінки судини на фоні її стоншування;
 • Інфаркт міокарда – відмирання ділянки серцевого м’яза, що виникає в результаті дефіциту кровонаповнення;
 • Серцева недостатність – погіршення насосної функції серця, що призводить до нездатності забезпечення нормального кровообігу.
 • Атеросклероз – захворювання, що вражає середні і великі артерії, а також характеризується появою різних відкладень на стінках судин;
 • Кардіосклероз – патологія серцевого м’яза, для якої характерним є розростання сполучної рубцевої тканини в міокарді, а також защемлення м’язових волокон і деформація клапанів;
 • Тромбоз – виникнення в судинах кров’яних згустків (тромбів);
 • Тромбофлебіт – запальний процес стінок вен, в яких утворюються тромби;
 • Кардити (перикардит, ендокардит тощо) – запальне ураження більшості частин серця, що виникає через різні причини.

Які обстеження може призначити кардіолог?

Визначити те чи інше захворювання серця неможливо без ретельного обстеження. Тому в більшості випадків кардіологи виписують пацієнтам направлення на різні лабораторні та інструментальні дослідження. За їх результатами лікар ставить точний діагноз і вибирає оптимальний метод лікування.

Найбільш часто призначаються наступні обстеження:

 1. Аналіз крові. Це лабораторне дослідження є найбільш часто використовуваним. З його допомогою визначають загальний стан хворого, а також виявляють різні відхилення, що свідчать про наявність серцево-судинного захворювання.
 2. Електрокардіографія. Цей метод діагностики також є популярним у кардіологів. Він дозволяє оцінити функціональний стан, а також виявити порушення серцевого ритму і внутрішньосерцевої провідності. Дане обстеження проводиться за допомогою спеціального обладнання, яке є в будь-якій державній або приватній клініці.
 3. Ехокардіографія. Це дослідження дозволяє отримати на екрані об’ємне зображення серця. З його допомогою лікарі діагностують різні захворювання, а також визначають стадію їх розвитку і ступінь тяжкості. Сучасне, обладнання, яке використовують під час обстеження видає максимально точні дані, що практично виключає постановку неправильного діагнозу.
 4. УЗД судин. Цей вид обстеження передбачає використання ультразвукових хвиль. З їх допомогою формується зображення судин, за яким лікарі легко визначають різні патології.
 5. Пульсоксиметрія. Цей простий метод обстеження пацієнта дає можливість визначити ступінь насиченості крові киснем. Отримані результати допомагають лікарям у постановці діагнозу і виборі відповідного способу лікування.
 6. Біговий тест. Цей вид тестування пацієнта дозволяє визначити наявність аритмії і деяких інших проблем з серцем. Він проводиться на звичайній біговій доріжці і передбачає фіксацію різних показників роботи серця.

Консультація у кардіолога: що в неї входить?

Кардіолог консультує пацієнтів різного віку. У всіх випадках прийом у фахівця проводиться за загальноприйнятою схемою.

Порядок проведення консультації:

 1. Збір анамнезу. На початковому етапі лікар розмовляє з пацієнтом. В ході бесіди він дізнається про симптоми хворого, спадкову схильність до різних серцево-судинних захворювань, а також про раніше діагностовані проблеми зі здоров’ям. Паралельно з цим фахівець уважно вивчає записи в медичній карті пацієнта.
 2. Огляд. Після завершення бесіди лікар проводить первинний огляд хворого. Він використовує методи аускультації і перкусії із застосуванням простих медичних інструментів. При необхідності він вимірює тиск і проводить просте тестування, що дозволяє оцінити загальний стан серця.
 3. Обстеження. За результатами проведеного огляду фахівець ставить попередній діагноз. Для його підтвердження лікар виписує хворому направлення на різноманітні інструментальні та лабораторні обстеження.
 4. Аналіз результатів. Дані, отримані в результаті проведення різних діагностичних заходів, потрапляють до кардіолога. Він уважно вивчає їх і ставить остаточний діагноз. Також він вибирає найбільш підходящий вид лікування, і виписує пацієнту різноманітні медикаменти.
 5. Обговорення проблеми. На завершальному етапі консультації лікар розповідає пацієнту про особливості діагностованого захворювання. Крім цього, фахівець відповідає на питання і знайомить хворого з особливостями обраного методу лікування.

Як підготуватися до обстеження у кардіолога?

Обстеження у кардіолога не вимагає особливої ​​підготовки. При цьому перед походом до фахівця пацієнту потрібно дотримуватися декількох стандартних правил. Це зробить прийом більш швидким та плідним.

Підготовчі дії:

 1. Насамперед потрібно взяти з собою в клініку медичну карту і результати раніше проведених обстежень. Ця інформація допоможе лікарю швидше поставити діагноз і уникнути втрати часу на зайві лабораторні або інструментальні дослідження.
 2. За кілька днів до відвідування кардіолога потрібно припинити прийом усіх ліків, крім життєво необхідних. Якщо немає можливості дотриматися цієї умови, то слід скласти список медикаментів і надати їх лікарю.
 3. Забороняється за добу до обстеження вживати алкогольні напої. Недотримання цього правила призведе до неточності даних діагностики та постановці неправильного діагнозу. З тієї ж причини кардіологи не радять пити в день візиту в клініку каву та інші напої, що містять кофеїн.
 4. Якщо пацієнт вперше відвідує кардіолога, то він повинен бути готовий до ретельного обстеження організму, який передбачає здачу різноманітних аналізів (кров, сеча). В цьому випадку хворому потрібно за добу до візиту до лікаря виключити зі свого раціону продукти, які можуть вплинути на результати тестування (наприклад, гостра, жирна, смажена їжа тощо). Також рекомендується відмовитися від паління.