Гінеколог

Гінеколог
icon Лікар вищої категорії
6
років досвіду
Діагностика
Консультування
Медичний Супровід
Огляд
...
Онлайн-консультація
Записатися
Гінеколог
icon Лікар першої категорії
10
років досвіду
Консультування
Медичний Супровід
Огляд
Підбір схеми лікування
Онлайн-консультація
300 грн/прийом
Записатися
Онкогінеколог
Гінеколог
icon Без категорії
3
років досвіду
Виїзд до пацієнта
Гістероскопічна хірургія
Діагностика онкологічних захворювань
Консультування
...
Онлайн-консультація
350 грн/прийом
Записатися
Акушер-гінеколог
Гінеколог
icon Лікар Першої категорії
11
років досвіду
Ведення вагітності
Діагностика
Консультування
Медичний Супровід
...
Онлайн-консультація
500 грн/прийом
Записатися
Гінеколог
Акушер-гінеколог
icon Лікар Вищої категорії
14
років досвіду
Ведення вагітності
Діагностика
Забір аналізів
Консультування
...
Онлайн-консультація
450 грн/прийом
Записатися
Акушер-гінеколог
Гінеколог
icon Лікар Першої категорії
19
років досвіду
Ведення вагітності
Діагностика
Консультування
Медичний Супровід
Онлайн-консультація
300 грн/прийом
Записатися
4.3/3
Гінеколог
Акушер-гінеколог
...
icon Лікар Вищої категорії
21
років досвіду
Діагностика
Консультування
Лабіопластика
Медичний Супровід
...
Онлайн-консультація
350 грн/прийом
Записатися

Гінеколог — це дипломований спеціаліст, що займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань органів жіночої репродуктивної системи. В компетенції цього лікаря супровід жінки в період вагітності, реабілітація після хірургічних втручань щодо органів статевої системи, допомога та консультування під час менопаузи.

Гінеколог — це лікар широкої спеціалізації, а є вузькопрофільні спеціалісти.

  • Акушер-гінеколог — лікар, що займається безпосередньо вагітністю, її плануванням та перебігом. В компетенції лікаря назначати та проводити профілактичні та лікувальні заходи, що забезпечать запліднення, здорову вагітність та пологи. Також акушер приймає участь у самих пологах: надає психологічну та фізичну допомогу породіллі, при необхідності проводить хірургічні втручання.
  • Репродуктолог — спеціаліст з питань репродуктивного здоров’я сімейних пар, що мають проблеми з зачаттям. Репродуктолог з’ясовує  причину безпліддя, підбирає методи лікування та допоміжні методики, в тому числі й для штучного запліднення.
  • Гінеколог-ендокринолог спеціалізується на хворобах репродуктивної системи, що пов’язані зі збоями функціонування гормональної системи.
  • Урогінеколог — лікує патології органів малого тазу у жінок, що виникли в результаті вікових змін, на фоні хронічних захворювань, після травм та операцій.
  • Онкогінеколог — спеціаліст, що супроводжує жінок з доброякісними та злоякісними новоутвореннями в органах сечостатевої системи. В його компетенції діагностика та медикаментозне лікування, профілактика пухлин.

До якого саме вузького спеціаліста звернутися, скаже гінеколог на підставі проведеного обстеження та отриманого діагнозу.

Коли потрібно звертатися до гінеколога?

З настанням репродуктивного віку жінка повинна відвідувати кабінет гінеколога кожні півроку, навіть без будь яких симптомів, що вказують на патологію. Планові огляди дозволяють запобігти ускладненням з заплідненням чи своєчасно виявити серйозну хворобу, адже де-які з них на початковій стадії протікають латентно.

Наступні симптоми повинні стати приводом записатися на прийом до гінеколога:

  • дискомфорт, больові відчуття внизу живота, в області зовнішніх та внутрішніх статевих органів;
  • будь які виділення, що не відповідають нормам по консистенції, кольору та рясності;
  • кровотечі, не пов’язані з менструальним циклом, навіть незначні;
  • відсутність або нерегулярність менструацій, скудність або, навпаки, обільність виділень, сильні болі та спазми;
  • зміни в молочних залозах, як внутрішні так і зовнішні;
  • больові відчуття під час та після статевого акту.

Відвідати лікаря необхідно під час планування вагітності та при невдалих спробах завагітніти, при мимовільному перериванні вагітності.

Щодо підліткового гінеколога, то дівчаткам  необхідний профілактичний огляд  один раз на рік. Позаплановий візит необхідний у таких випадках:

  • раннє статеве дозрівання, а саме перша менструація у віці до 10 років;
  • відсутність менструації у віці старше 15 років;
  • виникнення вторинних чоловічих статевих ознак, наприклад, волосся на обличчі чи грудях;
  • невластивий больовий синдром до та під час місячних;
  • біль в області сечостатевої системи, будь-які виділення.

Зневага перерахованих симптомів може в подальшому привести до неправильного розвитку, хронічних патологій, проблем з вагітністю.

Що лікує гінеколог?

Загальний напрямок лікаря гінеколога — діагностика, лікування та профілактика хвороб органів репродуктивної системи жінки. У компетенції лікаря:

  • інфекційно-запальні хвороби: кольпіт, вульвіт, параметрит, ендометрит, ендоцервіцит;
  • вірусні: генитальний герпес, цитомегаловірусна інфекція, папіломавірус;
  • хвороби, що передаються статевим шляхом: кандидоз, хламідіоз, трихомоніаз, уреаплазмоз;
  • хвороби шийки матки: ерозія, дисплазія, кондиломи, папіломи, кісти.

Гінеколог-ендокринолог займається хворобами, що виникли на фоні ендокринних порушень у організмі. Це будь-які порушення функцій яєчників, клімакс, безпліддя, порушення менструального циклу, патологічне статеве дозрівання у дівчаток-підлітків.

Урогінеколог лікує цистит, нефрит, кісти, свищи, ургентність. Також спостерігає пацієнтів з дисфункцією сечового міхура та з вродженими вадами урогенітальної системи. Урогінеколог займається корекцією післяродових ускладнень, пов’язаних з порушенням  фізіологічних функцій тазових органів: нетримання сечі та калу, опущення чи випадіння матки, геморрой.

Онкогінеколог спеціалізується на лікуванні доброякісних (міома, фіброма, міофіброз) та злоякісних (карцинома, саркома) пухлин, станів, що пов’язані з гіперпластичними та дистрофічними змінами тканин.

Які обстеження може призначити гінеколог?

Для встановлення точного діагнозу лікар призначає ряд обстежень та аналізів:

  • Мазок на флору — виявляє співвідношення патогенної і нормальної мікрофлори.
  • Мазок ПЦР — вказує на наявність окремих вірусів та бактерій що являються збудниками уповільнених та прихованих інфекцій.
  • Мазок на бактеріологічний посів — визначає тип бактерій та мікробів, що є збудниками де-яких інфекцій.
  • Імуноферментний аналіз крові, що виявляє віруси білкової природи.
  • УЗД органів малого тазу — візуалізує стан придатків та матки, виявляє будь які новоутворення та зміни в тканинах.
  • УЗД-моніторинг (фолікулометрія) для відстеження дозрівання яйцеклітин та росту ендометрія.
  • Кольпоскопія — діагностичний огляд шийки матки кольпоскопом. Метод дозволяє оцінити стан слизової шийки матки та піхви, виявити патологічні процеси: запалення, ерозії, новоутворення. Під час огляду лікар оцінює колір та рельєф тканин, розміри матки, розміщення сосудів, тощо. Це найбільш поширений метод діагностики, використовується він майже при кожному огляді.
  • Діагностично-лікувальне зіскоблювання порожнини матки та цервікального каналу. Маніпуляція проводится для забору зразку функціонального слою матки. Отриманий матеріал направляють на цитологію, аби підтвердити або спростувати діагноз рак.

Також лікар може назначити скринінг: обстеження необхідне жінкам, що готуються до вагітності або вагітним жінкам, що мають ризики народження дітей з вадами.

Лікар може назначати інші специфічні аналізи та обстеження пацієнткам виходячи з особливостей стану та анамнезу.

Консультація у гінеколога: що в неї входить?

Первинний прийом гінеколога триває 30-40 хвилин.  За цей час лікар збирає анамнез, проводить огляд та встановлює діагноз. При необхідності призначає інструментальне та лабораторне обстеження, складає план лікування.

  • Збір анамнеза. Анамнез складається на основі опитування пацієнта про стан здоров’я, давність та гостроту перших симптомів, з чим пов’язаний такий стан, при яких умовах він погіршується. Обов’язково усвідомлюється, чи є схожі випадки у сім’ї (особливо при підозрі на рак). Також до історії хвороби вносять інформацію про перенесені раніше гінекологічні захворювання, операційні втручання, вагітність, кількість пологів.Якщо у пацієнтка вже відвідала іншого лікаря, здавала аналізи, проходила обстеження та має медичні документи — не буде зайвим надати їх під час прийому.
  • Загальносоматичний огляд. Гінеколог звертає увагу на співвідношення зросту та ваги пацієнтки, стан шкіри та волосся. Ці показники можуть вказувати на ендокринні хвороби.
  • Гінекологічний огляд виконується для оцінки стану внутрішніх та зовнішніх статевих органів, виявлення будь-яких змін та патологічних процесів. Огляд проводиться у гінекологічному креслі з використанням інструментів. Також лікар робить забір матеріалу для лабораторних аналізів.
  • Огляд та пальпація молочних залоз та лімфатичних вузлів необхідні для виявлення будь-яких змін у тканинах, що виникають на фоні гормональних збоїв.

Якщо лікарю достатньо інформації, він ставить діагноз, призначає лікування чи рекомендації щодо профілактики захворювань, наступну дату прийому. Не виключно, що пацієнтка отримає направлення на додаткові обстеження.

Як підготуватися до обстеження у гінеколога?

Оптимальний час для відвідування  кабінету гінеколога — перша половина циклу одразу після завершення менструації. Особлива підготовка до прийому не потрібна достатньо виконати декілька правил:

  • безпосередньо перед прийомом виключити статеві акти;
  • провести гігієнічні процедури без дезодорованих засобiв;
  • не проводити спринцювання.

Перед оглядом рекомендується спорожнити сечовий міхур. Перед УЗД навпаки, наповнити.

Якщо пацієнтка приймає якісь препарати чи проходить лікувальні процедури, необхідно попередити про це лікаря.