Баріатричний хірург

Хірург
Баріатричний хірург
icon Лікар вищої категорії
21
років досвіду
Консультування
Медичний Супровід
Підбір схеми лікування
Призначення обстежень
...
Онлайн-консультація
450 грн/прийом
Записатися

Хто такий спеціаліст з баріатрії?

Баріатрія являє собою розділ хірургії, який займається лікуванням ожиріння за допомогою оперативного втручання. Фахівців, які працюють в цій галузі, називають баріатричними хірургами. Вони проводять операції, на шлунку та кишківнику, метою яких є зниження маси тіла пацієнта.

Фахівці з баріатрії регулярно проводять консультації для людей із зайвою вагою. Також вони розробляють комплекси ефективних заходів, спрямованих на запобігання ожиріння та необхідності його лікування шляхом оперативного втручання.

Коли потрібно звертатися до спеціаліста з баріатрії?

Ожиріння – це глобальна проблема всього людства. Прості методи боротьби ним рідко дають бажаний результат, тому багато чоловіків та жінок вдаються до допомоги баріатричних хірургів. Звертатися до цих фахівців потрібно при наявності перших ознак появи ожиріння. У цьому випадку ймовірність швидкого усунення проблеми буде набагато вище.

Звертатися до фахівців в області баріатрії потрібно в наступних випадках:

  • Індекс маси тіла (коефіцієнт, що дозволяє оцінити ступінь відповідності ваги людини та його зросту) перевищує гранично допустимі показники (35 кг/м2);
  • Наявність цукрового діабету II типу (інсулінонезалежний діабет);
  • Поява гіпертонічної хвороби, причиною якої стала зайва вага;
  • Безрезультатні спроби схуднення консервативним шляхом;
  • Наявність зайвої ваги з дитячого або підліткового віку.

Консультація у баріатричного хірурга може проводитися в профілактичних цілях. Найчастіше такі візити до лікаря роблять люди, що мають генетичну схильність до ожиріння та пацієнти, родичі яких страждають від зайвої ваги.

Що лікує спеціаліст з баріатрії?

Баріатричний хірург є одним з найбільш вузькоспеціалізованих лікарів. Він займається лікуванням лише одного захворювання, яке в медичній практиці називають морбідним ожирінням. Такий діагноз пацієнтам ставлять в разі перевищення показника індексу маси тіла значення 40 кг/м2. В цьому випадку повернути здоров’я і нормальну фігуру можна тільки шляхом оперативного втручання.

У сучасній медицині застосовують такі види баріметрічних операцій:

  1. Бандажування шлунку. Цей вид лікування передбачає накладання на верхню частину шлунку спеціального силіконового кільця. Воно звужує просвіт і розділяє орган на 2 відділи (верхній та нижній). Перший швидко заповнюється їжею і рецептори насичення сигналізують людині про переповнення шлунку. В результаті пацієнт відчуває себе ситим, вживши мінімум калорій. Бандажування дає можливість знизити масу тіла на 50-55%. При цьому ефект триває тимчасово і після зняття кільця ймовірність повторного набору ваги стає високою. Крім цього, даний метод нерідко призводить до різних проблем з травленням.
  2. Рукавна гастропластика. Ця складна і анатомічно необоротна щодо шлунку операція дозволяє швидко позбутися зайвої ваги. Вона полягає у видаленні більшої частини шлунку з обов’язковим формування спеціальної трубки (рукава). Остання вміщує мінімум їжі, що виключає переїдання і унеможливлює повторне набирання ваги. Така процедура дає потрібний ефект, але вимагає ретельної підготовки і проведення складної операції.
  3. Шлункове шунтування. Цей метод боротьби із зайвою вагою полягає в оборотному формуванні у верхній частині шлунку невеликого резервуара. До нього за допомогою титанових скріпок кріплять тонку кишку, яка створює обхідний шлях для їжі, що з’їдається пацієнтом (минаючи основну частину шлунку). В результаті людина їсть мало, а вся їжа проходить по короткому шляху, який значно знижує всмоктування поживних речовин. Шлункове шунтування дає можливість швидко схуднути на 70-80%.
  4. Біліопанкреатмчне шунтування. Ця баріметрична операція відрізняється від шлункового шунтування тим, що дозволяє сформувати резервуар об’ємом не 50 мл, а 200 мл. Крім цього, вона передбачає кріплення дуже короткою тонкої кишки, що дозволяє максимально знизити кількість отриманих організмом поживних речовин. Така операція допомагає позбутися від 90% ваги.